Nederlands Film Festival maakt selecties 2022 bekend

Nederlands Film Festival maakt selecties 2022 bekend

21-07-2022 (12:01) - Creatie

Het Nederlands Film Festival kondigt de selecties aan voor de Gouden Kalf Competitie, Debuutcompetitie en Forum van de Regisseurs van 2022.
 
De nominaties die uit de selecties volgen, worden in september bekendgemaakt. Voor de Gouden Kalf Competitie is dat op zaterdag 24 september. De uitreiking van de Gouden Kalveren aan de winnaars vindt plaats tijdens het prestigieuze Gouden Kalveren Gala op vrijdag 30 september in Stadsschouwburg Utrecht. De namen van de winnaars van de NFF Debuutcompetitie en Forum van de Regisseurs worden respectievelijk op 26 en 27 september onthuld.

De 42e editie van het Nederlands Film Festival vindt plaats in Utrecht en door het hele land van woensdag 21 september t/m vrijdag 30 september.
 

Dramaserie

De avonturen van Anansi de spin - Patrick Raats
Deep Shit - Jamille van Wijngaarden
Dirty Lines - Pieter Bart Korthuis, Anna van der Heide, Tomas Kaan
Het herriehofje - Meikeminne Clinckspoor
Het jaar van Fortuyn - Michiel van Jaarsveld
Jos - Jonathan Herman
Kop op! - de serie - Job Roggeveen, Joris Oprins, Marieke Blaauw
Mocro Maffia 4 - Victor D. Ponten, Aaron van Valen
Oogappels 4 - Will Koopman
Rampvlucht - Lourens Blok, Edson da Conceicao
De regels van Floor 5 - Maurice Trouwborst
De verschrikkelijke jaren tachtig - Tim Kamps
Zenith 2 - Joost van Hezik
Zina - Michael Middelkoop
 

Korte Film

Berenklauw - Thijs Bouman
Canceled - Teemong
Diep in de nacht - Isis Cabolet
It's Nice in Here - Robert-Jonathan Koeyers
Het Kamp - Philip Huff
Koning worst - Mascha Halberstad
De laatste golven van Eugène - Dylan Werkman
A Little Less Ordinary - Guido F.G. Jeurissen
Mocro Maffia: Meltem - Mustafa Duygulu
Obesk - Jonas Smulders
Salaryman - Robin Kikic
La Ultima Ascensión - Kevin Osepa
Ultrakort: Fly - Patty Stenger
Videoland Academy: Black Girl Magic - Giancarlo Sanchez
We Are Strange - Han Hoezen


Korte Documentaire

Alleen tegen de Staat - Stijn Bouma
Blijven gaan - Anneloek Sollart
Een gat in mijn hart - Olivier S. Garcia
Housewitz - Oeke Hoogendijk
Ik ben een bastaard - Ahmet Polat
In Flow of Words - Eliane Esther Bots
Klimaatrebellen - Ingeborg Jansen
Mijn ouders zijn gescheiden: Scheids! Wissel! - Tim van Gils
Planktonium - Jan van IJken
Rules of War - Guido Hendrikx
Stilte in augustus - Paul de Ruijter
Teledoc Campus: Buurman Abdi - Douwe Dijkstra
Teledoc Campus: Luc - Tim Bary
Teledoc Campus: Rouw - Marleen van der Werf
Terwijl het liefde was - Ditteke Mensink


Lange Documentaire

L'Amour la Mort - Ramón Gieling
CodeGroen - Marjoleine Boonstra
Dit ben ik niet - Joris Koptod Nioky
Four Journeys - Louis Hothothot
Gij zult niet doden - treinkaping De Punt - Koert Davidse
Het nieuwe Soestdijk - Frans Bromet
Jason - Maasja Ooms
Koning op de Dam - Sander Snoep NSC, Sarah Vos
Lazy Duck - Walter Stokman
Lessons for Luca - Salvador Gieling
Licht - Oeke Hoogendijk
Liefsteling - Eva van Barneveld
Looking for Horses - Stefan Pavlovic
Maken is het mooist - Rolf Orthel
Master of Light - Rosa Boesten
The Mirror and the Window - Diego Gutiérrez
M'n beessie en ik - Johan Kramer
Myanmar Diaries - Myanmar Film Collective
NIKKI - Monique Nolte
O, verzamelen van eieren in weerwil van de tijd - Pim Zwier
De schatten van de Krim - Oeke Hoogendijk
Shabu - Shamira Raphaëla
Three Minutes - a Lengthening - Bianca Stigter
Turn Your Body to the Sun - Aliona van der Horst


Speelfilm

ANNE+ - Valerie Bisscheroux
Along the Way - Mijke de Jong
Bo - Joost van Ginkel
Captain Nova - Maurice Trouwborst
Do Not Hesitate - Shariff Korver
Femi - Dwight Fagbamila
Forever Rich - Shady El-Hamus
Knor - Mascha Halberstad
The Last Ride of the Wolves - Alberto De Michele
Met Mes - Sam de Jong
Mijn beste vriendin Anne Frank - Ben Sombogaart
Moloch - Nico van den Brink
Narcosis - Martijn de Jong
Nr. 10 - Alex van Warmerdam
Pink Moon - Floor van der Meulen
Splendid Isolation - Urszula Antoniak
Strijder - Camiel Schouwenaar
White Berry - Sia Hermanides


Jury’s en Academy-systeem

Voor de Gouden Kalf Competitie Dramaserie, Korte Film, Korte Documentaire en Digitale Cultuur stelt de festivalorganisatie een jury aan om de nominaties en winnaars te bepalen. De nominaties en winnaars van de Gouden Kalveren in de categorieën Speelfilm en Lange Documentaire in Nederland worden bepaald via het Academy-systeem dat is ontwikkeld samen met de Dutch Academy For Film (DAFF).
 

Selectie Forum van de Regisseurs 2022 (alfabetisch):

Anahit - Laura Hermanides
Forever Rich - Shady El-Hamus
Four Journeys - Louis Hothothot
Housewitz - Oeke Hoogendijk
La Ultima Ascensión - Kevin Osepa
Met Mes - Sam de Jong
Moloch - Nico van den Brink
Nr. 10 - Alex van Warmerdam
Obesk - Jonas Smulders
Shabu - Shamira Raphaëla
So Loud The Sky Can Hear Us - Lavinia Xausa
Stilte in Augustus - Paul de Ruijter
Three Minutes - A Lengthening - Bianca Stigter
Teledoc Campus: Buurman Abdi - Douwe Dijkstra
Een weefsel van licht - Bram Ruiter


Selectie NFF Debuutcompetitie 2022 (alfabetisch):

Bae Doven - Bear Damen
Berenklauw - Thijs Bouman
Buurt Tories - Lance Hossein Tangestani
Diafonie - Mirjam Debets, Selle Sellink
Elisabetta - Elisabetta Agyeiwaa
Femi - Dwight Fagbamila
Four Journeys - Louis Hothothot
Glow – Jottum Kok
It's Nice in Here - Robert-Jonathan Koeyers
Koeriers - Safi Graauw
La Nostra Terra - Thomas Born
Liever kroes - Nelly dos Reis, Soraya Pol
Mama - Esmée van Loon
Master of Light - Rosa Boesten
De Ontmoeting: Back - Sam Dijkstra
De Ontmoeting: Emotional Girl - Nohaila Gamah
De Ontmoeting: Kooi - Rumi Kaul
De Ontmoeting: Zeebenen - Yazan Rabee
Salaryman - Robin Kikic
Sensory Itch - Roel van Beek
Spiegeling - Sanna de Vries
Teledoc Campus: Held op papier - Max Ploeg
The Last Ride of the Wolves - Alberto De Michele
Ultrakort: Hoeba! - Sem Assink
Varken - Jorn Leeuwerink