Natuurhuisje doneert één miljoen euro aan biodiversiteit

Natuurhuisje doneert één miljoen euro aan biodiversiteit

22-05-2025 (12:01) - Sustainable

Sinds de start van het donatieprogramma in 2020 heeft Natuurhuisje in totaal €1.000.000 bijgedragen aan natuurprojecten die gericht zijn op het versterken van de biodiversiteit. De selectie van deze projecten gebeurt op basis van het Nationaal Dashboard Biodiversiteit, waarbij nauw wordt samengewerkt met lokale natuurorganisaties.

Zo helpt de finalist van Coolest Dutch Brands 2023 via Stichting Hoopheggen bij het opnieuw aanplanten van heggen, werkt het samen met The Pollinators aan het terugbrengen van bloemen en bomen voor bestuivers, en steunt het initiatieven zoals Bloeiende oevers. Met de donaties is het volgende bereikt:

- 600.000 m² bloemrijk zaad verspreid voor bijen en vlinders (ongeveer 90 voetbalvelden)
- 17 kilometer heggen geplant als ecologische verbindingszones
- 130 aangelegde voedselbossen meegefinancierd
- 180 versteende voortuinen vergroend
- 15 waterpoelen aangelegd voor amfibieën
- een onderwaterrif aangelegd ter voorkoming van erosie en ter bevordering van biodiversiteit onder water

Hogere structurele bijdrage

Natuurhuisje zet zich sinds 2018 in voor natuurherstel door één miljoen bomen te planten in Afrikaanse landen. Sinds augustus 2020 richt het bedrijf zich volledig op lokale initiatieven, vanwege de alarmerende staat van biodiversiteit in Nederland. Om de impact op biodiversiteit verder te vergroten verhoogde Natuurhuisje begin dit jaar hun structurele bijdrage aan natuurprojecten van 3,5% naar 5% van de omzet.

“We bevinden ons in een biodiversiteitscrisis," vertelt Tim Salet, Nature Project Lead bij Natuurhuisje. "Het gaat heel slecht met biodiversiteit in Nederland, we behoren in Europa tot de slechtsten van de klas."

Toch neemt de overheidssteun voor natuurbehoud en biodiversiteit juist af. "Dat is zorgelijk. We moeten allemaal onze verantwoordelijkheid nemen. Samen met onze partners kunnen we als Natuurhuisje een verschil maken. En dat is niet alleen noodzakelijk, maar ook ontzettend mooi om te doen.”