
Dit zijn de Lelijkste Websites van 2025
De lelijkste websites van het jaar zijn bekend. Cafetaria Cajais uit Vlaardingen won de juryprijs. Leraar en spreker Dimitri van Dillen uit Hengelo was de favoriet van de publieksstemmers. De verkiezing wordt jaarlijks georganiseerd door Hostnet.
De jury bestond dit jaar uit fashion- en lifestyledeskundige Maik de Boer, tech-ondernemer Danny Mekic, oud-winnaar Sara Mars en accountmanager Lily Nguyen van Hostnet. Nadat zij de meer dan 300 inzendingen hadden teruggebracht tot een shortlist, riepen ze Cafetaria Cajais unaniem uit tot de winnaar.
De website van de Vlaardingse snackbar springt in het oog door de vele animaties en felle kleuren: bewegende milkshakes, frikandellen en frietbakjes, naast gifgroene en gele letters die over een roze achtergrond dansen. De jury noemt de website ‘prachtig’ en spreekt zelfs van ‘kunst’. De juryleden roepen de winnaar dan ook vooral niets aan de website te veranderen. Jurylid Lily: “AI gaat dit nooit na kunnen maken.”
Als winnaar van de juryprijs mag de Vlaardingse cafetariabaas kiezen tussen een restyling van de site en een gratis MacBook. Hij kiest voor het laatste. “De site doet wat hij moet doen, en ik vind het wel leuk dat we een site hebben die een beetje tegen de stroom ingaat.” De bijbehorende trofee krijgt een ereplekje op de bakoven in de zaak.
Publiekswinnaar
Publiekswinnaar Dimitri van Dillen uit Hengelo, die werkt als docent en spreker, nomineerde zichzelf. Dimitri vertelt dat hij de website samen met zijn studenten heeft gemaakt met behulp van AI. “Ik geef zelf AI-workshops, en wilde graag kijken wat de mogelijkheden zijn. Met een beetje experimenteren bleek het mogelijk te zijn een hele website te prompten.”
De met AI gebouwde website van Dimitri van Dillen
Met de felle kleuren en bewegende onderdelen komt de site behoorlijk druk en hysterisch over. Toch past hij perfect bij hem: “Veel mensen die mij kennen, zeggen dat dit precies weergeeft hoe het er in mijn hoofd aan toe gaat. Ik ben er dan ook best wel trots op.” Ook Dimitri kiest daarom niet voor een restyling van zijn site, en neemt in plaats daarvan een gratis MacBook in ontvangst.