Modemerk 10DAYS B Corp gecertificeerd

Modemerk 10DAYS B Corp gecertificeerd

13-05-2025 (15:34) - Sustainable

10DAYS is officieel B Corp gecertificeerd. Het modemerk behaalde een score van 84 over alle impactgebieden. Vanaf 80 (van de 200 punten) mag een merk zich B Corp noemen.

De B Corp certificering betekent dat 10DAYS voldoet aan hoge standaarden op het gebied van sociale en ecologische impact, transparantie en verantwoordelijkheid, van ontwerp tot operatie. Om de certificering af te ronden, heeft 10DAYS haar maatschappelijke missie juridisch vastgelegd in de statuten van het bedrijf, zodat purpose ook op papier verder gaat dan alleen winst. Elke drie jaar moeten B Corps opnieuw worden gecertificeerd om het label te behouden.

Monique Wijnands, CEO van 10DAYS: "We zijn ontzettend trots op onze B Corp certificering. Het bevestigt ons hogere doel: tijdloze, comfortabele premium designs creëren én tegelijkertijd bijdragen aan een eerlijkere mode-industrie. Door kwaliteit boven kwantiteit te kiezen en bewuste keuzes te maken, verkleinen we onze impact op de planeet en bouwen we verder aan een duurzame toekomst."

Uitbreiden van circulaire oplossingen

De stap naar B Corp sluit aan op 10DAYS FOR GOOD, een programma dat zich richt op duurzaamheid. Via initiatieven als Pre-Loved en Upcycled werkt 10DAYS al aan een meer circulaire benadering van mode. In de toekomst zal het merk zich nog meer inzetten voor duurzaamheid door middel van:

- Het verder reduceren van afval, onder andere via repair-initiatieven;
- Het uitbreiden van circulaire oplossingen zoals recycling, upcycling en het verder
uitbouwen van ons Pre-Loved programma;
- Het vergroten van het gebruik van duurzame materialen, waaronder biologisch katoen en
gerecyclede stoffen;
- Sterker inzetten op bescherming van werkomstandigheden, dierenwelzijn en eerlijke lonen
in de volledige supply chain;
- Vervuiling van water en bodem actief tegengaan;
- De impact van alle acties meten én inzichtelijk maken.