
Unox Nieuwjaarsduik breekt record: in 2026 185 edities wereldwijd
In Scheveningen is op vrijdag de Unox Nieuwjaarsduik 2026 officieel aangekondigd. Op nieuwjaarsdag zijn er wereldwijd 185 duiken, waarvan 26 voor het eerst. Tijdens de landelijke aftrap verzamelden zich ruim 40 organisatoren uit het hele land, die alvast een voorproefje namen in de koude Noordzee.
Fotocredit: Arie Kievit
Voorzitter Alex Schuttert: "De Nieuwjaarsduik is uitgegroeid tot een internationaal evenement, dat houvast biedt en verbondenheid creëert. Juist nu. Samen dingen vieren is belangrijk voor een samenleving en dit is een vorm die werkt. De kracht van het evenement zit bovendien in de mensen erachter: honderden vrijwilligers die zich elk jaar opnieuw inzetten voor een groter doel. Zo’n frisse start maakt bij iedereen iets los. Een duik, een muts, een kom soep. Het lijkt klein, maar het werkt groots: het is het warme gevoel van thuiskomen."
Verfrissend en verbindend
Op 1 januari 2026 breekt de duik der duiken opnieuw records. In totaal zijn er maar liefst 185 edities. Bibianne Roetert, Head of Marketing van Unox, licht toe waarom het evenement zo populair is: "Het nieuwe jaar samen fris beginnen. Dat 1-januarigevoel blijft aan populariteit winnen. De nieuwjaarsduik staat voor saamhorigheid, optimisme en samen iets avontuurlijks doen, om te voelen dat je leeft."
Heldenduik
Volgens Roetert spelen lokale gemeenschappen daar een belangrijke rol in. "Je treft er je buren, je sportteam, je vrienden. Een moment waarop iedereen hetzelfde doet: rennen, lachen, kou voelen, warm worden. In een tijd waarin veel mensen verlangen naar meer verbinding, is de Unox Nieuwjaarsduik een ongecompliceerd voorbeeld van ‘we doen het samen’."
De bijeenkomst werd afgesloten met de ‘heldenduik’, omdat organisatoren op 1 januari zelf meestal langs de kant staan. De Haagse burgemeester Jan van Zanen gaf het startschot voor deze plons: "Al meer dan vijftig jaar is Scheveningen het decor van de Nieuwjaarsduik. We mogen met recht spreken van een echte Haagse traditie. Ik hoop van harte dat op 1 januari weer veel mensen op een vrolijke en veilige manier gaan genieten van een frisse start van het nieuwe jaar."
Geen Kurhaus
Omdat de boulevard van Scheveningen ingrijpend vernieuwd wordt, kan de nieuwjaarsduik in Scheveningen wederom niet plaatsvinden voor het Kurhaus. Daarom is de Unox Nieuwjaarsduik ook in 2026 ter hoogte van museum Beelden aan Zee, 400 meter ten zuiden van het Kurhaus.
Bekijk hier alle locaties, waar je op 1 januari een duik kunt nemen.