Jongeren delen auto bij voorkeur niet

21-11-2016 (09:16) - Marketing

Als jongeren met een buitenlandse celebrity in een zelfrijdende auto mochten stappen, zouden zij voor Ariana Grande kiezen. Dit blijkt uit onderzoek van Connected Strategische Veranderingsprocessen naar jongeren, mobiliteit (zelfrijdende auto en de Connected cars) alsmede naar de behoefte van jongeren om hun spullen te delen. 18%  kiest voor de Amerikaanse zangeres als medepassagier. 13% van de jongeren kiest voor Enzo Knol als 1ste Nederlands bekende medepassagier.


Het eerste grootschalige landelijke onderzoek is het eerste visie-onderzoek onder jongeren op het gebied van mobiliteit in de toekomst (2030) en de deeleconomie, gehouden in de leeftijd van 12 tot 24 jaar naar , waaraan duizend jongeren deelnamen. Connected Strategische Veranderingsprocessen voerde dit uit om te weten te komen waar de behoeftes liggen van jongeren op het gebied van mobiliteit en hoe zij in de deeleconomie staan. Er wordt in de branche veel gesproken over kennis, houding en gedrag, maar er wordt niet aan hen gevraagd hoe zij er werkelijk in staan.  De ontwikkelingen gaan zo hard, dat de buitenwereld erbij betrokken moet worden.

 

liever niet delenVerder houdt de jongere in de toekomst niet zo van delen, blijkt uit het onderzoek naar zelfrijdende auto’s en connected cars. Auto’s wil de jeugd niet met vreemden delen. 67% deelt zijn bolide uitsluitend met vrienden, familie of bekenden. Opmerkelijk, want de helft van SnappCar-gebruikers is 20-39 jaar.  Voor de fiets geldt hetzelfde als de auto. 65%, wil ondanks de deeleconomie, zijn fiets alleen met bekenden delen. Ook gadgets delen jongeren absoluut niet graag. 65% van de ondervraagden wil dat zijn of haar telefoon volledig van zichzelf is. Een iPad delen gaat iets makkelijker: 56 procent zou ‘m delen met familie of vrienden.  Een skateboard of een step hoeft niet zo nodig in eigen schuur te staan, vindt 88%. Wat make-up betreft: de helft van de dames wil dit met niemand delen. Twister of Monopoly met anderen delen is geen probleem, vindt 89%.


Bureaus

Media

Economisch