
Na kritiek ACM maakt De Bijenkorf duurzaamheidslabels concreter
Na kritiek van de ACM past De Bijenkorf zijn duurzaamheidslabels op kledingstukken aan. Zo mag het warenhuis niet langer spreken van 'duurzamere jurken', maar moet concreet vermelden dat het om een 'jurk gemaakt van biologisch katoen' gaat.
Bij een aantal producten waarbij de term 'duurzaam' werd gebruikt, was niet voldoende duidelijk om welk concreet duurzaamheidsaspect het ging en wat het effect van dat aspect was. Daarom tikte Autoriteit Consument & Markt De Bijenkorf op de vingers. De Bijenkorf heeft alle informatie op de website aangepast, zodat klanten duidelijke en controleerbare informatie over hun aankoop kunnen vinden.
De duurzaamheidscontroles van de ACM beperken zich niet tot de mode-industrie. Eerder besloot de waakhond ook actiever de claims van koffie- en cacaoproducten te checken.
Duurzaamheidsbeleid uitgebreid
De Bijenkorf heeft zijn duurzaamheidsbeleid de afgelopen jaren flink uitgebreid. Zo werd de eigen CO2-uitstoot in zes jaar tijd ruimschoots gehalveerd en het assortiment producten met duurzaamheidskenmerken uitgebreid. De Bijenkorf zet zich ook samen met merkpartners in voor het verbeteren van de arbeids- en leefomstandigheden in de toeleveringsketens en er is continu overleg over het verminderen van de milieu-impact.
De aankomende jaren zal De Bijenkorf in samenwerking met de merken de uitstoot in de keten (scope 3) verder verkleinen. Bovendien is de retailer aangelosten bij het IMVO-initiatief 'het Verbond', een samenwerkingverband tussen merken, retailers en experts om risico's in de internationele productieketen aan te pakken.
"Verduurzaming is een continu proces en duidelijke en transparante communicatie is daarbij cruciaal. De Bijenkorf werkt samen met overheidsinstanties en onafhankelijke partners zoals Fair Wear Foundation en Thuiswinkel.org om de mode-industrie te verduurzamen", vertelt Chiel van Leeuwen, hoofd duurzaamheid van de Bijenkorf.