ADCN presenteert genomineerden Creativity Awards 2019
27-03-2019 (17:25) - Bureaus
De ADCN heeft alle nominaties voor de Dutch Creativity Awards 2019 bekend gemaakt. Kort door de bocht: de jury's zijn niet bijzonder gul geweest met 'Lampen' nominaties dit jaar, maar desalniettemin is de lijst ook in 2019 weer lang dankzij de grote hoeveelheid creatieve disciplines. Koplopers in de race om een Lamp zijn op dit moment: Achtung!, DDB Unlimited en TBWA Neboko.
Of de feitelijke Award-oogst straks ook zo ruimhartig zal uitvallen, is, zoals altijd, afwachten. Bekijk hier de volledige lijst ADCN-nominaties 2019.
Awards Ceremony
De Lampen worden uitgereikt tijdens de Awards Ceremony op donderdag 11 april in Casco Amsterdam, met aansluitend een groot feest in de A’DAM Toren. Alle nominaties worden de komende weken gepresenteerd via ADCN’s Instagram en zijn nu te bekijken in de nieuwe Digital Gallery van ADCN: adcn.nl/archives.
Jury
ADCN maakt ook de Jury bekend. Managing Director Dinesh Sonak: “Wij presenteren met bescheiden trots de meest inclusieve Jury in onze industrie ooit. Voor ons is de mix aan disciplines, achtergronden, culturen, ervaringen, expertises, leeftijden en geslachten vanzelfsprekend. We leggen verbinding met andere platformen in de creatieve industrie, zoals The Next Web, EYE Filmmuseum, Nederlands Film Festival, Dutch Digital Design, THNK School of Creative Leadership, WeTransfer, MENDO en Het Nieuwe Instituut. We hebben zoals gebruikelijk de meest bekroonde creatieve denkers en makers in advertising en design uitgenodigd; in totaal is de Jury goed voor honderden Lampen, Leeuwen, Pencils, Dutch Design Awards, Webby’s, Effies en zelfs een Oscar. Naast smaakmakers uit de Nederlandse creatieve industrie zoals Pepijn Lanen van De Jeugd van Tegenwoordig en Coverjunkie (Jaap Biemans) van Volkskrant Magazine hebben we ook buitenlandse thought leaders uitgenodigd, onder andere van It’s Nice That, D&AD en Pentagram. Ook hebben we de Jury verjongd met veel doorgebroken talent. We hebben 40% vrouwen in de Jury en 25% van de Juryleden heeft een diverse achtergrond. Nu de nominaties bekend zijn gaan ook alle ADCN leden stemmen op hun favoriete project. De uitkomst hiervan leiden tot een speciale Members Award.”
Bekijk de volledige: Jury Dutch Creativity Awards 2019
Festival & tickets
Het Dutch Creativity Festival wordt gehouden van 6 tot 8 juni in The Student Hotel Amsterdam City. ADCN organiseert samen met The Student Hotel en partners in de creatieve industrie een programma met talks, workshops, masterclasses en labs waar allerlei vormen van creativiteit centraal staan. Ook houden de ADCN juries feedback- en inspiratiesessies op basis van de uitslagen van de awards en worden alle nominaties gepresenteerd in een Expo. Het programma voor het festival wordt eind april bekendgemaakt en dan gaat ook de ticketverkoop van start.
Tickets voor de Dutch Creativity Awards Ceremony & Party op 11 april zijn vanaf vandaag te koop. Bestel hier je Tickets Dutch Creativity Awards Ceremony & Party 2019