Laatste Coop-winkels sluiten definitief de deuren

Laatste Coop-winkels sluiten definitief de deuren

20-07-2025 (16:07) - Economisch

Coop, ooit goed voor ruim 300 winkels, sluit over een paar weken definitief de deuren van haar laatste winkels. Toen Coop in 2019 een deel van de Emté-winkels had ingelijfd, zei financieel directeur Herco Boer: "We hebben Coop nog steviger op de kaart gezet." Een paar jaar na deze uitspraak werd Coop 'opgeslokt' door Plus.

Honderden Coop-winkels zijn sindsdien omgebouwd naar Plus-winkels en vooral kleinere Coop-supers werden verkocht aan partijen als Spar, Van Tol en de Boon Food Group.

Sinds 2000 zijn er negen ketens verdwenen. Blijft het hierbij, of zullen er nog meer (kleinere) formules volgen zoals Dekamarkt, Vomar, Hoogvliet, Nettorama en Poiesz. En blijft er wel genoeg keuze voor de consument? Ilse van Velden van marktonderzoeker Yougov (voorheen GfK) bij de NOS: "Er blijven nog wel genoeg verschillende supermarktformules over. In de meeste gebieden heb je genoeg keuze en concurrentie, al wordt dat niet altijd zo ervaren."

Kansen voor boerderijwinkel en online supermarkten?

Voor kleine dorpen waar de laatste super verdwijnt of is verdwenen, ziet Van Velden ook andere mogelijkheden. "Misschien wel de terugkeer van de SRV-wagen, boerderijwinkels of Picnic dat in die gebieden gaat bezorgen."


Bureaus

Media

Marketing