Dit zijn de zes genomineerden Coolest Dutch Brands 2018
31-01-2019 (13:57) - Marketing
De schriftelijke juryronde van Coolest Dutch Brands 2018 zit erop: de stemmen van de 46 koppige vakjury van creatives en strategen zijn geteld en door de juryvoorzitter gecontroleerd. Dit zijn de 6 merken die op 14 februari in de halve finale gaan pitchen in de live jurering bij Talpa Network in Amsterdam.
De zes genomineerde merken (in alfabetische volgorde):
ASN Bank
De Algemene Spaarbank voor Nederland, kortweg ASN Bank, werd opgericht in 1960 als spaarbank om het geld van leden op een maatschappelijk verantwoorde manier uit te zetten. Een bankier met een lange maatschappelijke traditie dus, waarvoor steeds meer (jonge) mensen warmlopen.
De Vegetarische Slager
De Vegetarische Slager is niet uit het nieuws te slaan. Minder vlees eten, is een belangrijke trend waar het bedrijf uit Breda uitermate succesvol op inspeelt. Als klap op de vuurpijl werd eind 2018 bekend dat Unilever het bedrijf inlijft.
Dopper
Na het zien van een docu over plastic soep in de oceaan, besloot Merijn Everaarts de handen uit de mouwen te steken. In 2009 richtte hij Dopper op. Inmiddels telt het bedrijf 45 fulltime medewerkers en heeft het een omzet van bijna 10 miljoen euro. De missie blijft ondertussen onveranderd: de petfles de wereld uit!
Picnic
Picnic doet niet aan dure winkels, maar aan vriendelijke elektrische autootjes. Deze 'mobile only' supermarkt biedt haar assortiment aan in een app; duurzaam en lokaal. De supermarkt wil dit jaar doorgroeien naar 300 miljoen omzet.
Tony's Chocolonely
Tony's Chocolonely doet het in alle opzichten ànders. Dit merk breekt met alle categoriecodes en doet niet aan conventionele marketing, maar groeit wel jaarlijks vijftig procent.
Vandebron
Vandebron bestaat pas vier jaar. Schijnbaar vanuit het niets deed het een succesvolle aanval op de bestaande structuren binnen de Nederlandse energiemarkt. Een sterk staaltje ondernemerschap dat met vallen en opstaan positieve cijfers forse groei heeft opgelevrd.
recap.png)
Nog even een recap: FONK heeft in 2018 maandelijks een merk gekozen tot Coolest Dutch Brand van de Maand. Het thema draaide dit jaar om actuele sustainable brands die door lef en uitgekiende marketing aan een opmars zijn begonnen, waardoor ze een breed publiek aanspreken en van daaruit ook daadwerkelijk een verandering weten te bewerkstelligen. Inmiddels is het juryproces in aanloop naar de finale en het feest op 21 maart in volle gang, terwijl de creatives van The Valley zich buigen over een cool sustainable design van de Award die speciaal voor Coolest Dutch Brands werd ontworpen door Robert Bronwasser. De fabricage van de award zal ook dit jaar in handen zijn van Royal Goedewaagen.
Finale & Afterparty.png)
Ook de voorbereidingen voor de Finale & Afterparty op 21 maart aanstaande krijgen steeds meer vorm. De afterparty zal ook dit jaar weer in handen zijn van MassiveMusic. Wil je ook bij de finale en de uitreiking zijn? Volg FONK èn je mail de komende weken voor tickets.
Cohosts Coolest Dutch Brands 2018: DPDK , Massive Music en TALPA Network.