Meerdere partijen tonen interesse in overname failliet CêlaVíta

Meerdere partijen tonen interesse in overname failliet CêlaVíta

18-08-2025 (15:16) - Economisch

Volgens curator Frans Aartsen hebben zich al meerdere bedrijven gemeld die CêlaVíta willen overnemen. Het aardappelbedrijf ging vorige week failliet na een langere periode van financiële problemen. 

"We moeten nog kijken hoe serieus die interesse is, maar ik heb goede hoop op de mogelijkheden van een doorstart", aldus curator Frans Aartsen. Hij wilde niet delen welke bedrijven interesse hebben getoond.

CêlaVíta, opgericht in 1967, leverde voorgesneden aardappels en gekruide aardappelpartjes aan supermarkten, hotels en restaurants. Op dit moment worden er geen aardappelproducten meer geproduceerd in de fabriek in Wezep, en er is ook geen voorraad beschikbaar voor levering.

Jumbo meldde vorige week dat het aanbod van CêlaVíta-producten in de winkels al geruime tijd beperkt is, en wijst klanten op huismerk-alternatieven. Albert Heijn verwacht vandaag een korte onderbreking in de levering van gekoelde aardappelen. "Vanaf eind deze week verwachten we weer op onze normale beschikbaarheid te zitten", aldus een woordvoerder.

171 werknemers ontslagen

Het personeel van CêlaVíta is geïnformeerd dat zij door het faillissement hun baan verliezen. Volgens Aartsen gaat het om 171 werknemers. Hun loon wordt door het UWV maximaal zes weken overgenomen. Naast het vaste personeel waren er ook flexkrachten werkzaam. 

Volgens Margreet Pasman van vakbond FNV kwam het faillissement niet als een verrassing. "Ook voor de mensen die er werkten niet. Het ging al langer slechter. Maar het is wel heel pijnlijk." Pasman stelt dat de fabriek verouderd was en er sprake was van achterstallig onderhoud.


NOS

Bureaus

Media

Marketing