Na Europese groei opent Action honderden nieuwe winkels

Na Europese groei opent Action honderden nieuwe winkels

13-11-2025 (13:51) - Economisch

Ondanks een afnemend consumentenvertrouwen, bleef Action in het derde kwartaal 2025 in heel Europa groeien. De netto-omzet steeg naar €11,2 miljard, een stijging van 17,4% ten opzichte van 2024. Het merendeel van de groei is het gevolg van 6,3%-toename in klanten. 

Voornamelijk in Italië en Spanje realiseerde de non-food discounter opnieuw een klantengroei. Echter werd de omzetgroei op jaarbasis beïnvloed door een afnemend consumentenvertrouwen, vooral in Frankrijk. "Klanten in heel Europa blijven Action waarderen om waar we goed in zijn: kwalitatief goede producten aanbieden voor de laagste prijs. Hun waardering voor Action blijkt duidelijk uit één getal: het aantal klanten dat in onze winkels winkelt", vertelt Hajir Hajji, CEO van Action.

Action is ontving in de afgelopen meerdere klant- en productprijzen in de afgelopen weken. De discounter werd geëerd met de Golden Scaler 2025 Award als snelst groeiende bedrijf en won de consumentprijzen Winkelketen van het Jaar en Retailer van het Jaar in Nederland, het land waar Action van start ging. Daarnaast ontving het ook meerdere prijzen zowel in Duitsland, Oostenrijk en Italië.

Winkeluitbreiding

De winkel heeft in 2025 al 221 nieuwe vestigingen geopend en is van plan om eind 2025 ongeveer 380 nieuwe winkels geopend te hebben. Action heeft Roemenië als 14e land gemarkeerd met zijn eerste winkel in september, sindsdien zijn er 4 vestigingen bij gekomen. 

Het bedrijf vindt het belangrijk om een stem te geven aan elke collega en zorgt dat de enquête van de tweejaarlijkse medewerkertevredenheidsonderzoek onder werktijd ingevuld kan worden. Hieruit blijkt dat de betrokkenheid binnen het bedrijf is verbeterd ten opzichte van het vorige onderzoek. 


Bureaus

Media

Marketing