
ACM stelt nieuw handboek beschikbaar over gebruik van kortingen
De ACM komt met een nieuw handboek voor (web)winkels over het gebruik van kortingen. De aanleiding: sommige winkeliers vergelijken hun aanbiedingen met prijzen die nooit echt hebben bestaan. Daardoor worden consument misleid en lijkt de korting groter dan dat hij daadwerkelijk is.
Verkopers moeten hun korting inzichtelijk maken door de verlaagde prijs te vergelijken met de laagste prijs die zij rekenden in de 30 dagen vóór die korting. Naast de eigen prijs mogen zij ook andere referentieprijzen gebruiken, zoals een adviesprijs. Maar die referentieprijs moet wel realistische zijn. Zo is het niet toegestaan om een prijs kunstmatig te verhogen om een korting aantrekkelijker te laten lijken.
Edwin van Houten, directeur Consumenten van de ACM: "Met de komst van de strengere regels voor van-voor prijzen zagen we dat allerlei nieuwe vormen van misleiding ontstonden om kortingen als aantrekkelijk te presenteren. Zo zagen we dat de ‘van-prijs’ tijdelijk werd verhoogd om een korting groter te maken of werd de korting gegeven op een nooit gebruikte adviesprijs. Dit mag niet. In deze leidraad wordt dat aan de hand van voorbeelden uitgelegd."
De ACM zal de komende tijd controleren of bedrijven (zowel fysieke winkels als online verkoopkanalen) zich houden aan de regels over kortingen. Als de autoreit overtredingen tegenkomt, dan kan de waakhond handhavend optreden.