Onderzoek Wuunder: Magazijnen op Cyber Monday 454 procent meer orders

Onderzoek Wuunder: Magazijnen op Cyber Monday 454 procent meer orders

27-11-2025 (12:44) - Economisch

Op Cyber Monday, 1 december, wordt dit jaar verwacht dat magazijnen 454 procent meer orders moeten verwerken dan op een normale dag, blijkt uit de jaarlijkse analyse van Wuunder, logistiek SaaS-platform. De piek ontstaat door de orders vanaf vrijdagavond tot en met maandag allemaal op deze dag samenkomen en de druk neemt alleen maar toe tin de periode van 15 november tot en met 31 december.

Door de combinatie van Black Friday-week en de laatste bestellingen voor Sinterklaas, is Cyber Monday de drukste dag van de periode voor het magazijn. Op deze dag wordt 26,9 procent van het totale verwerkingsvolume in de piekperiode verwacht. Dit betekent dat meer dan een kwart van het magazijnwerk in slechts één van die tien piekdagen moet plaatsvinden.

Jeroen Gehlen, fouder van Wuunder: "De piekdrukte op maandagen laat zien dat we als sector nog steeds te veel volume op één dag concentreren, terwijl het aantoonbaar efficiënter en duurzamer is om het verwerken van orders gelijkmatiger te verdelen over de week. Hoewel retailers steeds vaker richting een Black Week bewegen, blijft het zwaartepunt aan bestellingen op vrijdag liggen. We zouden er volgens mij veel meer aan winnen om toe te werken naar een Black, of nog liever Green, Wednesday. Een piek op woensdag spreidt de druk namelijk beter over magazijnen en vervoerders. Daarnaast helpt het om uitgesteld te verzenden, bijvoorbeeld met GreenChoice. Zo kunnen we volume bewust verschuiven naar rustigere dagen. Dit verlaagt de piekdruk, is beter voor het milieu en geeft magazijnmedewerkers en bezorgers verlichting van werkdruk die ze in deze periode zo hard nodig hebben." 


Bureaus

Media

Marketing